o mnie

Moje zdjęcie
Częstochowa, Poland
Hobby to ważna rzecz. W związku z licznymi pasjami, które się do mnie przyplątały i nie chcą puścić, doszłam do wniosku, że ktoś w końcu powinien wynaleźć sen w pigułce. Wtedy miałabym więcej czasu na realizowanie swoich pomysłów, które wciąż kotłują mi się w głowie. Na razie musi mi wystarczyć tyle wolnego ile mam :) KONTAKT: marta.mojepasje@gmail.com

RYSki - rysunkowe cuda!

RYSki - rysunkowe cuda!

Ostatnie posty

sobota, 30 listopada 2013

* DOMINO

Staś rośnie jak na drożdżach i rozwija się dosyć szybko. Na skomplikowane wielozadaniowe zabawy, które kotłują mi się w głowie to mimo wszystko nieco za wcześnie, ale ostatnio przypomniała mi się prosta i bardzo przeze mnie lubiana 'gra'.

Ponieważ Dzieć ostatnio jakoś polubił układankę, którą zrobiłam mu dawno dawno temu.....

...postanowiłam zrobić układankę obrazkową na wzór DOMINA!

Klasyczne domino każdy zna. Domino w moim wykonaniu zostało nieco zmodyfikowane "pod" dziecko. Ze względu nie w pełni jeszcze rozwinięte umiejętności liczenia, kropki postanowiłam zastąpić obrazkami - tak będzie nieco prościej załapać o co chodzi w tej zabawie. 

Ilości tematów, które można tu wykorzystać są niezliczone - kwestia fantazji. Ja zrobiłam dwie opcje: BUTY i DOMKI.

Układanka uczy spostrzegawczości przy wyszukiwaniu obrazków a dodatkowo można poznawać nowe słówka:


Drugi komplet, to obrazki różnych domków. "Klocków" jest tu dużo więcej i na chwilę obecną zabawa musi poczekać w pudełku, bo jak na razie rozpracowujemy "buty" :)

Zachęcam do działania - papier transparentny, kawałek solidnego materiału, fantazja - i zabawa gotowa! :)

2 komentarze:

  1. Twoj blog wpędza mnie w kompleksy ;) Jestes mega pomyslowa i utalentowana! Gdzie kupujesz papier transparenty bo ja mam z tym ogromny problem. Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj też się namęczyłam z różnymi... ostatnio zakupiłam taki, że nadawał się tylko (jak się potem okazało) do tej wielkiej maszyny a nie do ręcznego prasowania :) ja wykorzystałam teraz polecony przez koleżankę "Naprasowanki Papier transferowy Star Coating TIJ 2000 na jasne tkaniny". Kryje całościowo :)

      Usuń